2019 Yılında Çıkan En İyi MMORPG Oyunlar

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
2019 Yılında Çıkan En İyi MMORPG Oyunlar
5/5

Astellia Online

Listemizin başında “Astellia Online” oyunu bulunmaktadır. Oyun Güney Kore yapımıdır. 2019 yılında Avrupa’da yayınlanmıştır. Oyunda 5 sınıf bulunmaktadır. Bu sınıflar Warrior, Assassin, Mage, Scholer, Archer şeklindedir. Oyunun sistem gereksinimleri aslında günümüze göre uygundur. Bunun sebebi oyunun 2017 tarihinde çıkması olabilir. Oyunda Astell diye bir sistem bulunmaktadır. Bu sisteme göre karakterler Astell kartına göre farklılıklar gösterebiliyor. Oyun şimdilik 60. seviyeye kadardır.
 

Ashes of Creation Online

 

Oyun diğer MMORPG’lere göre yeni özellikler göstermektedir. Bundan dolayı da oyuncular bu oyunu çok merak etmişlerdir. Oyunun en büyük özelliği ise “Node” sistemidir. Node sistemi oyunda her bölgede yer alıp, oyuncuların o bölgelerde kazandığı seviyelere, ticarete ve görevlere göre oyuncular deneyim kazanıp gelişiyor. Node dediğimiz bu sistemde Node’ler ilk önce küçük kasabalarda başlıyor, diğer oyuncuların oyununa göre gelişiyor. Bu gelişme şehir kale halini alabiliyor. Bundan dolayı da oyunda birçok Node ve birden fazla hikâye bulunmaktadır. Oyunda 5 farklı ırk ve 8 sınıf bulunmaktadır. Irklar; insan, elf, cüce, ork, tulnar şeklindedir. Sınıflar ise Bard, Cleric, Mage, Ranger, Tank ve Summoner’dir. PVP sistemi ise açık dünya pvp, arena ve kale savaşları şeklindedir.
 

Dark And Light

Oyunu ise aslında 2006 yılında ortaya çıkmıştır. Fakat oyuncular tarafından pek beğenilmediği ve tepkilerden dolayı 2008 yılında erişime kapatılmıştır. Oyun Snail Games tarafından geliştirilmiştir. Steam üzerinden indirilip oynanabilmektedir. Şuan oyun Erken Erişimde oynanmaktadır. Oyunda 3 ırk bulunmaktadır. Bu ırklar insan, elf ve cücedir. Oyunda sınıf sistemi yoktur. Oyunda eşyaya göre oyun şekliniz değişmektedir. Bundan dolayı da yetenek sistemi de oyunda bulunmuyor. Oyunda sunucular arası PVP sunması önemlidir. Oyun ücretlidir. Sistem gereksinimlerine bakarsak grafik olarak iyi kalitelerde diyebiliriz. Oyunun erken erişimini oynamak için 28 TL gibi bir ücret ödemek gerekiyor.
   

New World Online

Amazon Game Studios tarafından ortaya çıkartılan New World Online  diğer bir MMORPG oyunu olup Kuzey Amerika’nın 17. Yüzyıl’daki kolonileşme dönemini işlemiştir. Oyun, oyunculara istediğiniz şeyi yapmada özgür kılmıştır. Yani dilediğiniz şehri istediğiniz şekilde yaratabilecek ve istediğiniz kişilere düşman olarak baş koyabileceksiniz. Bunun dışında oyunda dinamik bir mevsim ve hava durumu bulunur. Gece ve gündüz sistemi de oyuna dahil edilmiştir. Oyunun grafikleri oldukça iç açıcı gözükmektedir.
   

Chronicles Of Elyria(MEOW)

Microsoft Windows için Soulbound Studios tarafından geliştirilen Chronicles Of Elyria oyunu MEOW olarak da adlandırılmaktadır. Oyun 2000 yılında geliştirilmeye başlanmıştır. Bu oyunun diğer oyunlardan farklı bir yanı bulunuyor. Aldığınız veya oluşturduğunuz karakterler gerçek yaşamda olduğu gibi doğar ve ölür. Bu ölen karakterin bazı yeteneklerinin ruhu yeni geçeceğiniz bedene geçer. Oyunda 5 sınıf bulunur. Producer, supplier, champion, references ve Explorer olarak geçer. Oyunda satıcı, hırsız ve savaşçı olabiliyorsunuz. Bunun dışında oyunda unvan sistemi bulunmaktadır. Oyuna başlarken sıradan bir köle olarak başlıyorsunuz. Köle olarak başlayıp Kral ünvanına kadar ulaşabilme imkânı bulunuyor. Kurduğunuz karakteri geliştirme imkânı sunan Chronicles Of Elyria oyunu size ayrıca oyun içinde evlendirme sistemini de getirmiştir. Evlendirme sisteminde oyuncunun çocuğu olabiliyor ve çocuğu isterseniz npc olarak devam ettirebilme şansına sahip oluyorsunuz isterseniz de kurduğunuz karakterin ölümünden sonra ruhu ile çocuğunuzun bedenine geçme imkanını oyun size veriyor. Bu açıdan oyun diğer oyunlara göre farklılık gösteriyor.
 

Ascent: Infinite Realm(AİR Online)

Pubg oyununun yapımcısı BlueHole tarafından geliştirilen oyun fantastik bir oyun olacak gibi. Oyunda ana ulaşım aracı genel olarak hava aracı olacak. Bunun dışında havadan ulaşım olacaksa havadan çatışmalarda veya pvplerde oyunda yer alacak. PVP sisteminde Realm vs Realm PVP tarzındaki savaşlardan oluşacak. Oyunda Unreal Engine motoru kullanılmıştır.  Oyun Orta çağ atmosferi ile sci – fi atmosferini birleştiriyor ve gemi savaşlarına da yer veriyor. Oyunda ayrıca hem diyarlar arası  hem de oyuncular arası savaş imkânı da sunuyor.

 

 

 

 

 

 


Yorumlar

1 Adet Yorum Bulunuyor