2020 Yılında Çıkacak 10 Oyun

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
2020 Yılında Çıkacak 10 Oyun

 

  1. Doom Eternal

ID Software firmasının geliştirdiği, Bethesta Softworks tarafından yayınlanmasını beklediğimiz oyunun çıkış tarihi 20 Mart 2020 olacak. Oyun Birinci Şahıs Nişancı(FPS) modunda oynanacak. Oyunun tek oyunculu modu bitirildikten sonra asimetrik olan çok oyunculu modunu oynayabileceksiniz. Doom Eternal, PC, Playstation 4 ve Xbox One dışında Nintendo Switch versiyonuna da yer verecek. Fakat Nintendo Switch versiyonu diğer platformlardan daha sonra yayınlanacak. Oyun şuanda ön siparişte oyunu satın almak istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://www.joyalisveris.com/doom-eternal

  1. Half-Life: Alyx

Valve tarafından geliştirilip yayınlanması beklenen oyun aslında oyun severlerin çok beklediği oyunlar arasında en başlarda gözükebilir. Fakat oyuncular Half-Life 3 oyunu beklerken sadece VR teknolojisi ile oynanan bir oyunun tanıtılması oyun severler arasında bir soru işareti oluşturdu. Fakat Valve genellikle Half-Life oyunlarını yeni teknolojileri sonuna kadar zorlayıp  oyun çıkarttıkları için Half-Life: Alyx’in Half-Life 3’ü çıkarmadan önce oyun severlerin geri dönüşümlerini almak ve nasıl bir beğeni alacağı hakkında bilgi toplamak amacı ile çıkardığı söylenebilir. Half-Life: Alyx Mart 2020 tarihinde çıkış yapacak. Oyun şuanda ön siparişte sizde oyunu satın almak istiyorsanız aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz.

https://www.joyalisveris.com/half-life-alyx

  1. Watch Dogs Legion

Ubisoft tarafından geliştirip yayınlanan oyun serisi, yepyeni oyunu ile 6 Mart 2020 tarihinde oyun severlerle buluşacak. Yeni oyunda aktivist bir hacker grubuna dahil olunacak. Aynı zamanda sokaktaki her NPC’yi aktivist grubuna dahil edip oynanabilir olacak. Wath Dogs Legion, Google Stadia, Playstation 4, Xbox One ve PC platformlarına çıkış yapacak.

  1. Cyberpunk 2077

The Witcher serisinden tanıdığımız CD Projeckt Red tarafından geliştirilen Cyberpunk 2077 tür olarak rol yapma oyunudur. Oyun Cyberpunk 2020 isimli masa oyununun evreninde geçmektedir. Cyberpunk 2077, 2012 yılından beri geliştiriliyor ve artık çıkma vakti geldi. Sibernetik bir dünyada geçen ve kiralık katili yönettiğimiz oyun 16 Nisan 2020 tarihinde PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

https://www.joyalisveris.com/cyberpunk-2077

  1. Avatar

Avatar, James Cameron tarafından yayınlanan ve birçok rekor kırmış filmdir. Fakat bir oyunu çıkmıştı. Şimdi ise Ubisoft tarafından, Snowdrop Engine’i kullanarak yeni bir Avatar oyunu geliştiriliyor. Oyun yeni gelecek Avatar filmi ile alakalı olmayacak. Oyunun çıkış tarihi net olarak bilinmese de Ubisoft’un açıklamalarından oyunun 1 Nisan 2020’den önce gelmeyeceği yönünde. Tahminin olarak yeni çıkacak olan Avatar filmine yakın bir tarihte çıkacak gibi. Oyun, PC, Playstation 4 ve Xbox One platformlarına çıkacak.

  1. Minecraft: Dungeons

Minecraft oyun severler tarafından çok sevildi. Çıkacak yeni oyunların doğal olarak devam oyunu şeklinde olmayacağı biliniyor. Fakat Minecraft yeni bir oyunu tanıttı. Bu oyun Retro tarzında “Dungeon Crawl” oyunu şeklinde olacak. Oyuncular bir zindanın içinde yaratıkları savuşturmaya çalışacak bir yandan da kurtarılması gereken karakterleri kurtarmaya çalışacak. Minecraft’ın yeni oyunu 2020 yılının ilkbahar aylarında PC, Nintendo Switch, Playstation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

  1. Wasteland 3

Microsoft, geçen yıl InExile Entertainment’ı satın aldıktan sonra X019’daki etkinlikle Wasteland 3’ü tanıttı. Wasteland serisi ilk olarak 1988 yılında piyasaya sunuldu. Oyun RPG türünün en eski oyunlarından olma özelliği taşımaktadır. Serinin 2. oyunu 2014 yılında çıkış yaptı. 3. oyun ise 19 Mayıs 2020 tarihinde çıkış yapacak. Oyun genel olarak aynı türde oynanışa sahip olacak. Colorado’nın karlı manzaralarında oynanacak oyun hem çok oyunculu hem de tek oyunculu şekilde oynanabilecek. Oyun, PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Oyunu şuanda ön siparişte satın almak istiyorsanız alttaki linke tıklayabilirsiniz.

https://www.joyalisveris.com/steam-steam-oyunlari-wasteland-3

  1. Dying Light 2

Dying Light serisinin ikinci oyunu olarak piyasaya sürülecek olan Dying Light 2, ilk oyunda da olduğu gibi FPS(Birinci Şahıs Nişancı) olarak oynanacak. Oyun Techland tarafından geliştirilmekte. Oyunda, ilk oyunda olduğu gibi hayatta kalma, korku ve rol yapma öğeleri bulunacak. Oyunun 2020 yılının ilk aylarında çıkış yapması bekleniyor. Hangi platformlara çıkacağı belirtilmese de tahmini olarak PC, Playstation 4 ve Xbox One platformlarına çıkacak.

  1. Tom Clancy’s Rainbow Six: Quarantine

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege çıkış yaptığı 4 sene boyunca hiçbir şekilde kayıp yaşamadan yoluna devam ediyor. Oyuna kısa süreliğine Mart ve Nisan 2018 tarihlerinde Outbreak isimli bir etkinlik gelmişti. Yeni çıkacak olan Quarantine tam olarak bu etkinlikten esinlenmiş bir oyun olacak. Fakat bu oyun bir eklenti paketi değil tam anlamıyla tek başına bir oyun şeklinde çıkış yapacak. Oyunda amaç birleşen üç devletin birliklerini canlandırarak, dünyayı istila eden uzaylıların istilasını engelleyip bitirmek olacak. Oyun Co-op üzerine kurulu olacak. Oyunun henüz net bir çıkış tarihi olmasa da 2020 yılının ilk aylarında PC, Playstation 4 ve Xbox One platformlarına çıkış yapacak.

  1. Halo Infinite

Microsoft’un E3 konferansında çok büyük bir sükse yapan Halo Infinite duyurusu yapıldı. Fakat oyun hakkında çok fazla bir bilgi yok. Halo serisine ait bir oyun olacağı tahmin edilen oyunun öncelikle FPS(Birinci Şahıs Nişancı) türünde olacağı biliniyor. Hikâye odaklı bir oynanışa sahip olacak oyunun çok oyunculu modlarının da bulunduğu biliniyor. Halo Infinite çıkış tarihi hakkında tam bilgi yok fakat 2020 yılında PC ve Xbox One platformlarına çıkışını yapacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış