2021 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’nde ilk iki hafta sona erdi

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
2021 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’nde ilk iki hafta sona erdi

2021 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’nde ikinci haftanın sona ermesiyle güç dengeleri yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Şampiyonluk Ligi heyecanı 2021 yılında da kaldığı yerden devam ediyor. Dün oynanan mücadelelerin ardından mevsimin ilk iki haftası sona erdi. Kıran kırana geçen mücadelelerin ardından ilk iki hafta mağlubiyet almayan tek takım SuperMassive oldu. İkinci hafta ikinci gün mücadelesinde Nasr Esports Türkiye’yi mağlup etmeyi başaran ekip bu sayede rakibini liderlik koltuğundan düşürdü. Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi puan durumu ve ikinci hafta sonuçlarını aşağıda bulabilirsiniz!

Fotoğraf hakları: Riot Games

 

Bu sezonun başında kadroların neredeyse tamamı karıştırıldı desek yanlış olmaz. Takımlar yeni beşlileri ve yeni koç ekipleriyle Vadi’ye indi. Genç oyuncuların ağırlıkta olduğu bu mevsim, ligin geleceği için büyük önem taşıyor. SuperMassive, Galakticos ve 1907 Fenerbahçe Espor bu konuda elini taşın altına en çok koyan kulüpler. Hem kendi hem de ligin geleceği için atılan bu önemli hamlelerde diğer takımların adlarını saymamak haksızlık olur. Team Aurora, Beşiktaş Esports ve bunu bir süredir devam ettiren fastPay Wildcats de ileride başarılı olabilmek adına genç ve iddialı kadrolara yöneldi.

İkinci haftanın son maçına girerken liderlik koltuğu için SuperMassive ve Nasr Esports Türkiye’nin karşı karşıya geldiğini gördük. İki takımın da bolca hata yaptığını söylemek gerek fakat bu hataları daha iyi değerlendiren taraf SUP oldu. Diğer tarafta Galatasaray Espor ve fastPay Wildcats de zirve takibini sürdürdü. 1907 Fenerbahçe de kötü başlangıcın ardından yavaş yavaş toparlanıyor gibi gözüküyor.

Ligde net bir favori olduğunu söylemek henüz mümkün değil. Bu mevsim üst sıralarda inanılmaz bir rekabet olacağı kesin. Hangi takımın Şampiyonluk Ligi ipini göğüsleyeceğini görmek için de bir süre beklememiz gerekiyor.


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış