2021 Yılı En iyi 5 Valorant Oyuncusu

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
2021 Yılı En iyi 5 Valorant Oyuncusu

Valorant, 2021 Valorant Champions kupasını tamamlaması ile ilk yıllık turnuvalarını tamamladı. Valorant turnuvalarında bir dizi etkinlikle birbirleri arasında yarışan 10.000’den fazla Espor organizasyonu düzenlendi. Dünyanın dört bir yanındaki Valorant oyununu seven taraftarlar, Espor oyuncularının çeşitli becerilerini sergiledikleri turnuvaları izledi.

Valorant bilindiği üzere 5vs5 şeklinde oynanan takım oyunudur. Bununla birlikte, bireysel yetenekler olabilir ve her oyuncunun takıma getirdiği kalite takımı bir adım öne taşıyabilir. Bizde sizlere aşağıda Valorant oyununda 2021 yılında turnuvalarda en iyi anları yaşatan 5 Valorant oyuncusunu derledik.

En iyi 5 Valorant Oyuncusu (2021)

1-) Heat Marshal ACE (Masters Berlin Turnuvası)

 

Olavo “heat” Marcelo ilk Masters görünüşünü VCT. Stage 3: Masters Berlin turnuvasında yaptı. Heat, turnuvada Japon takımı Zeta Division’a karşı Marshal ajanı ile olağan üstü bir Ace yaptı.

 

Breeze, Jett ve uzun menzilli silahları iyi bir şekilde kullanmaya olanak tanıyan bir harita olmasından dolayı Heat, tüm düşman ekibini kısa bir süre ve çaba ile anında karşı düşmanı yere serdi.  Heat tüm karşı rakip oyuncularını dürbün açmadan kolay bir şekilde vurdu. Zeta Division’ın eko satın alımı bir misilleme yapılmasını engellemiş olsa da Heat’in bireysel olarak harikalar yaratması birçok oyuncu için büyük bir beğeni topladı.

2-) Keznit 6K Ace (Şampiyonlar Kupası 2021)

Angelo “keznit” Mori, Valorant Şampiyonlar 2021’de ona hayran olan oyuncuları büyük bir heyecana soktu. Keznit’in KRU Esports’a katılması, özellikle KRU’nun kendilerine bir isim yapmayı başardığı Valorant Şampiyonlar’da son çıkışlarında kadroyu güçlendirdi.

Keznit, Valorant Champions 2021’de turnuvadaki en fazla ace yapan oyuncu oldu. 3 Ace toplamayı başaran oyuncu bireysel yetenek gösterisini Icebox haritasında Fnatic’e karşı çeyrek final maçında yaptı. Haritanın ilk turunu yenildikleri turnuvada diğer turlarda dirilen KRU takımı Derke’ye rağmen keznit sayesinde maçı kazanmayı bildi.

3-) nAts Ace (Valorant Şampiyonlar Kupası 2021)

Ayaz “nAts” Akhmetshin Dünyanın dört bir yanında merakla izlenen Berlindeki Stage 3 Masters’taki ezber bozan performansının ardından Valorant Champions 2021’de hayranlarını bir kez daha şaşırttı. nAts üretken bir pusu konusunda Valorant tarihinin en başarılı oyuncusudur.

Valorant Champions 2021’de nAts, Team Secret On Bind takımına karşı açılış karşılaşmasında Gambit’e değerli bir harita galibiyeti kazanmak için bir karar turunu yakalamayı başardı. Ultisini kullandıktan sonra, Team Secret on Bind’in Killjoy’un ultisini yol ederek A-Site’i kilitleme girişimlerini yok etti. Ardından rakiplerinin her birini tek tek ortadan kaldırarak 3v5 senaryosunu bitirdi.

4-) Nivera İlk Ace (EMEA LCQ Turnuvası)

Nabil “Nivera” Benrlitom, bilindiği üzere eski CS:GO emeklisi olup Valorant oyununa dağil olmuştur. Scream’ın kardeşi olan Nivera EMEA LCQ Elemelerinden iki hafta önce Eylül 2021 yılında Valorant Champions 2021’e giriş hakkı kazanmak için Team Liquid takımına katıldı.

Nivera, ilk profesyonel Valorant turnuvasında Ace yapma şansını kazanarak tarih yazdı. CS:GO’da Team Vitality ile kariyerini sonlandıran Nivera, Profesyonal olarak Espor kariyerini Valorant ile mükemmel bir başlangıcı başarmış oldu. Bu başarıya serinin açılış maçında yapması da bir hayli Nivea’yı sevindirdi.

5-) Jamppi 3 Saniye’de Ace (VCT Stage 2: Masters Reykjavik Turnuvası)


Elias “Jamppi” Olkkonen, Valorant’ın ilk büyük LAN turnuvası olan Valorant Champions 2021 Aşama 1: Masters Reykjavik turnuvasında adını duyuran bir oyuncudur.

Team Liquid’in bir oyuncusu olan Jamppi Team Vikings’e karşı Lower Bracket fikstürünin 2. Turunda bir Judge karakterinin yardımı ile kendini için oldukça heyecanlı ve izleyiciler için oldukça güzel bir Ace yapmayı başardı. Tüm Brezilya takımını 3 saniye içinde öldürmeyi başardı. Jett’teki yetenekler oyunlarda yeni olmasa da, oyundaki en ağır silaha sahip bu tuhaf başarı kesinlikle hatırlanması gereken bir ACE’yi izleyicilere yaşattı.

Esporanalist.com


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış