2021 Yılında CS:GO’dan Valorant’a Geçiş Yapan Oyuncular

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
2021 Yılında CS:GO’dan Valorant’a Geçiş Yapan Oyuncular

Riot Games tarafından piyasaya çıkışını gerçekleştiren Valorant, FPS oyun topluluğuna tanıtılmasından bu yana, birçok Espor oyuncusu tarafından denendi ve büyük bir beğeni topladı. Burada en çok darbeyi dikkat çekici bir şekilde CS:GO aldı. Bunun dışında tabi ki OverWatch, Fortnite, PUBG, Apex Legends gibi Battle Royale oyunları da bu geçişlerden pek hayli etkilendi.

Valorant’ın oyun içi mekaniği, profesyonellerin geçiş yapmasında ve Riot Games’in Valorant’a yaptığı bu büyük destek etkili olmaktadır. Tabi bunun dışında oyuna gelen birçok yenilik, güncellik, sürekli Riot Games tarafından gelen dengeleme unsurları bu konuda Valorant’ı diğer oyunlara göre ön plana taşımaktadır. Sizlere CS:GO’da büyük kariyer yapan fakat 2021 yılında Valorant’a geçiş yapan 5 dünyaca bilinen oyuncuları derleyeceğiz.

2021 Yılında CS:GO’dan Valorant’a Geçen 5 Profesyonal Oyuncu

1-) Nathan “leaf” Orf

Nathan “leaf” Orf, Cloud9 Blue’nın oyuncusu olarak Valorant’a geçiş yapmıştır. 18 yaşında olan oyuncu, CS:GO’da çeşitli takımlarda oynadı ve 1 Ocak 2021’de CS:GO takımı Chaos Esports Club’ın dağılmasından sonra Valorant’a geçiş yapmayı kararlaştırdı.

Nathan “leaf” Orf genellikle takım arkadaşları tarafından dünyanın en iyi Jett oyuncularından birisi olarak belirtilmektedir. Kuzey Amerika’nın en iyi takımlarından birini bir fragger için birincil tercihi olarak yönetme yeteneğine sahip, oldukça yetenekli bir oyuncu.

18 yaşındaki genç oyuncu, Valorant Champions 2021’de çeyrek finale çıkan Cloud9 Blue takımının oyuncusu olarak büyük başarılara imza attı.

Valorant oyununda çok yönlülüğü ile bilinen oyuncu en çok Jett ajanı ile saldırıya öncülük etmektedir. Ancak son zamanlarda Valorant şampiyonlarında Skye’ı seçti.

2-) Nabil “Nivera” Bernlitom

Nabil “Nivera” Benrlitom CS:GO’dan emekli olan bir oyuncudur. Belçikalı olan oyuncu CS:GO ve Valorant’tan tanıdığımız ScreaM’in küçük kardeşidir. Team Vitality’nin CS:GO kadrosunda başarılar elde etmiştir. Fakat Valve ekipleri 5 kişilik kadrolara indirmeye zorlayınca Nivera, Team Liquid’de kardeşine katılmaya çalışmıştı.

Nivera, Valorant’ta ilk profesyonel turnuva da bir as toplamayı başardığı EMEA LCQ’larında Team Liquid’i temsil etti. Bu çıkışından sonra Valorant Champions 2021’de ilk 4’e girmenin yanı sıra EMEA LCQs ve Red Bull Home Ground #2’de birçok unvanlar kazandı. 20 yaşında olan oyuncu Team Liquid’in bir oyuncusu olmasından bu yana birçok önemli başarıya imza attı. Nivera en çok Viper oynamayı tercih etmektedir. Haritaya bağlı olarak ise en çok tercih ettiği ajanlar Sova, Cypher ve Killjoy’dur.

3-) Timothy “autimatic” Ta

Timothy “autimatic” Ta, Şubat 2021 tarihinde Valorant’a CS:GO’dan geçiş yapan Amerikalı bir oyuncudur. Oyuncu yıllar boyunca çeşitli CS:GO takımlarında boy gösterdi. Mzellikle Kuzey Amerika’nın favorileri Cloud9’da çok başarı kazandı. 25 yaşında olan oyuncu ELEAGUE Major: Boston 2018’i kazan Cloud9 ekibinin bir üyesi idi.

Cloud9 ile yaptığı sözleşmeyi feshedip Kuzey Amerika tarafından T1 adlı Valorant takımı tarafından satın alındı ve sözleşme imzaladı. Şu an için CS:GO’ya tekrar dönmeyi düşünen oyundu 2022’de Evil Geniuses’ta Stewie2K’ya katılması beklenmektedir.

Oyuncu, profesyonel olarak Valorant kariyerinin çoğunda bir Düellocu olarak bilinen Jett ve Raze rollerini üstlenmiştir. Ara sıra ise Omen ajanını da kullanmıştır.

4-) Nikita “Derke” Sirmitev

Nikita “Derke” Sirmitev, profesyonel Valorant’ta yarışmak için 18 yaşında Fin-Rus adlı prefesyonel CS:GO takımından çıkış yaptı. Oyuncu Fnatic’a katılmadan önce Valorant’ta BDT ekibi olan CrowCrowd için oynamıştı.

Derke, turnuvadaki en yüksek 278 ACS ortalaması ile Valorant Champions 2021 turnuvasındaki en etkili oyunculardan bir tanesi oldu. Fnatic ilk 8’de turnuvayı ilk 8’de bitirirken, Derke turnuvada unutulmaz bir deneyime imza attı ve dünyanın en iyi oyuncuları arasında gösterilmeye başladı.

Derke, genel olarak Düellocu ajanları tercih etmektedir. Bu ajanlara en çok Jett’i kullanmaktadır. Fakat arada Raze ajanını da kullanmaktadır.

5-) Elias “Jamppi” Olkkonen

Elias “Jamppi” Olkkonen Fin asıllı bir CS:GO oyuncusu idi. CS:GO kariyeri 13 yaşında başlamıştır.13 yaşında VAC Ban yedikten sonra 2021’de Valorant’a geçiş yapmaya karar verdi. En çok Finlandiya’nın dev gücü olan ENCE ile geçirdiği zamanlarla tanınan oyuncu Şubat 2021 tarihinde Team Liquid’in oyun içi lideri olarak ec1s’in yerini aldı. Geldiği günden bu yana, Team Liquid’in performansı üzerinde önemli bir katkıya imza attı.

Ekim ayında Valorant Champions 2021 turnuvasında Ekim ayı EMEA Last Chance Elemelerinde yarı finale takımını taşıdı. Jamppi en çok Jett ve Sova adlı ajanları kullanmaktadır. Fakat belirli haritalarda Astra ve Killjoy ajanlarını da kullanmaktadır.

Esporanalist.com


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış