Counter-Strike 2 Resmi Olarak Tanıtıldı

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
Counter-Strike 2 Resmi Olarak Tanıtıldı

Counter-Strike 2, Counter-Strike tarihindeki en büyük teknik yapıda sıçramayı oyunculara yansıtacak. Bu sayede gelecek yıllarda çıkacak tüm yeni özellikler ve güncellemeler CS2 oyunu ile birlikte bir zemin oluşturacak.

Counter-Strike 2 2023 Yaz aylarında resmi olarak oyunculara sunulacak. Tabii ki resmi çıkışından önce Counter-Strike 2 için test sunucusu olacak. Bu sunucuda belirli oyuncular oyunu oynayıp hatalar ve sorunlar hakkında geri dönüşüm sağlayacak.

Counter-Strike 2, CS:GO oyununa ücretsiz bir güncelleme olarak bu yaz oyunculara sunulacak. 2023 Yaz ayı şimdiden iple çekiliyor:)

Counter-Strike 2 Harita, Grafik ve Sunucu Hakkında Yenilikler

Counter-Strike 2 ile birlikte tüm her şey değişecek. Oynanış, grafik ve yeni harita detaylarıyla oyuncuların beğenisine sunulacak.

1- Sis Bombası 

 

CS2 Sis bombaları artık çevresiyle etkileşime geçebilecek. Işığa, silah atışlarına ve patlamalara duyarlı ve tepki gösteren dinamik bir yapıya sahip olacak.

Oynanış: Sis bombası oyun içindeki diğer olaylarla etkileşime geçerek yeni fırsatlara zemin hazırlıyor. Mermiler ve patlayıcı el bombalarıyla sisi kısa süreliğine yarabilir veya sisin kapladığı alanı farklı bir yöne ittirebilirsiniz.

Boşlukları Dolduracak Şekilde Sis Genişlemesi: Sis bombası atıldığında açık kapı aralıklarından ve kırık pencerelerden sızacak, merdivenlerde yukarı aşağı hareket edecek, ayrıca uzun koridorlarda genişleyecek ve diğer sislerle birleşebilecek.

Işığa Tepki: Sis bombası parçacıkları birleşik aydınlatma sistemiyle birlikte çalışarak daha gerçekçi ışık ve renklerin gösterilmesine olanak sağlayacak.

2- Tick-Rate Counter-Strike 2 İle Bitiyor

 

Counter-Strike 2 ile birlikte artık ne görüyorsanız anında görebilecek ve ona göre tepki verebileceksiniz. Alt frekans güncellemeleri (Sub-tick) Counter-Strike 2’deki en önemli değişiklik olarak önümüze çıkmaktadır. CS:GO’da sunucu dünyayı yalnızca ayrık zaman aralıklarında değerlendiriyordu. Counter-Strike 2’nin güncellenen alt frekans mimarisi sayesinde sunucular artık bir hareketin başladığı, ateş edildiği veya el bombasının atıldığı anı tam olarak bilecek.

3-) Harita Grafikleri, Efektler ve Ses Deneyimi Geliştirmeleri

 

Counter-Strike 2 haritaları yeniden tasarlandı ve daha net, parlak ve iyi bir harita sistemini oyuna getirdi.

Source 2 araçları ile birlikte görüntü işleme özellikleri, harita oluşturmalarını, deneme yapmalarını ve istediklerinde tasarımlarını değiştirebilmelerini kolaylaştırmak için topluluktaki harita yaratıcıların kullanımına açılacak.

Counter-Strike 2 ile birlikte Silah skinleri artık daha güzel ve parlak gözükecek. Tüm silah stokları ve modelleri yüksek çözünürlük ile birlikte güncellendi.

Counter-Strike 2 ile birlikte ayrıca oynanış esnasındaki su, patlama, ateş, aydınlatma sistemleri, mermi izleri, darbe efektleri ve çok daha fazlası yeni görünümleri ile birlikte oyunculara sunulacak. Artık kan, ateş gibi efektler oldukça gerçekçi bir hal alıyor.

Counter-Strike 2 sesleri fiziksel çevreyi daha iyi yansıtmaları, daha belirgin olmaları ve oyun durumunu daha iyi yansıtmaları amacıyla yeniden düzenlendi. Bunun dışında sesler daha rahat dinlenebilsin diye dinleme tecrübesi için ses değerleri yeniden dengelendi.

 

Esporanalist.com

 

 

 

 

 


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış