E-Spor Nedir?

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
E-Spor Nedir?

E-Spor :İnternet aracılığı ile oyun severlerin takım kurarak dijital platformda rekabet ettikleri elektronik spor dalıdır.

 

E-Spor Nasıl Çıktı?

 

 

Gittikçe yükselmekte olan 2000 ‘li yıllarda StarCarft oyunuyla başlayan e-Spor’un bukadar gelişeceğini belki de kimse tahmin etmiyordu. Tabi ki bu gelişmede en büyük katkıyı şüphesiz Valve, Riot Games ve Blizzard vermiştir. Şuanda Dünya üzerinde en çok oynanan oyun olan League of Legends oyunu e-Sporun adeta merkez oyunudur. E-Spor takımlarının da en çok önem verdiği League of Legends oyunu dünyanın büyük spor Kulüplerinin de takım kurmasıyla gittikçe önem kazanmıştır. Hatta bazı okullarda seçmeli ders olarak e-Spor derslerinin getirilmesine olanak sağlamıştır diyebiliriz. E-Spor gelişiminde League of Legends oyunun katkısı kadar herkesin oynadığı ve sevdiği Valve yapımı Counter Strike oyunu da yer almaktadır. Şuanda dünyada nerdeyse bütün MMO oyunlarında e-Spor etkinliği vardır. E-Spor maçlarının internetten canlı olarak yayınlanması da şüphesiz ki bu gelişime büyük fayda sağlamıştır. Twitch platformu üzerinden tüm e-Spor maçlarını ve bazı iyi oyuncuların yayınlarını takip ederek sizde bu kulvarda kendinizi geliştirebilir ve profesyonel bir e-Spor takımı oyuncusu olabilirsiniz.

 

Hatırlarsınız eskiden oyun oynayarak paramı kazanılır derlerdi ama artık oyun oynayarak çok iyi paralar kazanılıyor. E-Spor oyuncuları oldukça iyi maaş ve transfer parası alarak sadece oyun oynayarak para kazanıyor. Düşünsenize belki de yapabildiğiniz en iyi şey oyun oynamak ve oyun oynayarak hayatınızı sürdürebileceksiniz. Üstelik bunu da oyun oynayanlar arasında tanınarak ünlü olarak yapacaksınız. Sizde en iyi yaptığım şey oyun oynamak diyorsanız ve bu çılgın dünyaya atılmak istiyorsanız hemen bir e-Spor takımına oyuncu olmak için başvuru yapın. Kim bilir belki de Türkiye’nin en iyi oyuncusu olup kendinizi çok iyi yerlerde bulabilirsiniz.

 


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış