En Çok Oynanan League of Legends Şampiyonları

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
En Çok Oynanan League of Legends Şampiyonları

Riot Games’in popüler MOBA türündeki oyunu League of Legends oyunu oldukça popüler ve eski bir oyundur. 2009’da piyasaya sürülen oyun, yıllar içinde yavaş yavaş güncellendi ve oyuncuları kendine bağlayacak yeni şampiyonları çıkardı. Oyunda mevcut olan çeşitlilik miktarı ve oyun başına yalnızca 10 şampiyon ile kesinlikle en popüler göze çarpan şampiyonlar bulunmaktadır.

İşte sizlere LoL’de tercih edilen 10 şampiyon;

10-) Miss Fortune

Ödül Avcısı korsan Miss Fortune, listede 10. Sırada yer almaktadır. Yüksek Patlama, yüksek hasar ADC, nihai Mermi Manyağı ile takımları yok etme yeteneğine sahiptir. Miss Fortune'un popülaritesi, yeniden işlenmiş Youmuu'nun Strut yeteneğiyle mükemmel bir şekilde eşleşen ve ona harika hareket kabiliyeti ve hasar veren Hayaletkılıç gibi ölümcül eşyaların yaygınlığıyla açıklanabilir.

9-) Ahri

Ahri, piyasaya sürüldüğünden beri birçok oyuncunun vazgeçilmezi oldu. Yüksek hareket kabiliyetine sahip düşmanları yakalama yeteneği ve cazibesi, onu inanılmaz derecede faydalı bir hale getiriyor. Son set ortası güncellemesi, her yenilmesinden sonra ultisinde ekstra bir ücret sağladı. Ahri, yetenekli atışları akıllı bir şekilde konumlandırarak ve ultisini kullanarak nişan alabilen oyuncuları hedefliyor.

8-) Thresh

Destek rolünde bir şampiyondur. Thresh şampiyonu en iyi tasarlanan şampiyonlardan birtanesidir. The Shadow Isles’tan Chain Warden, düşmanlarını zorlu durumlardan ve müttefiklerini zor durumlardan çıkarmaya yardımcı olmak için bir kanca, yüzgeç ve fenerle donatılmıştır. Thresh’in popüleritesi, büyük ölçüde, yetenekli destek oyuncularına maçı büyük ölçüde etkileme fırsatları vermek ve donanımına göre oyunlar yapma becerisinden kaynaklanmaktadır.

7-) Kha’Zix

Suikastçı rolündedir. En popüler 10 şampiyon arasındaki tek ormancıdır. Hiçlik bugları, önceki yamalarda pasif Q ve ultisine buff’lar aldıktan sonra kendisini meta içinde bir rakip olarak sağlamlaştırdı. Bunu elden geçirilmiş Ghostblade’in ne kadar güçlü olduğuyla birleştirirseniz, yeterince güçlüyle oyunları tek başına taşıyabilir. Patlamaya hazır sıfırlanmış bir ormancınız bu sayede olacaktır.

6-) Kai’Sa

Nişancı rolünde bir şampiyondur. Piyasaya ilk çıktığından buyana en popüler ADC’lerden birisi olmuştur. O zamandan beri hem AD hem de AP öğeleri oluşturabildiği düşünüldüğünde, yapısının birçok yinelemesini gördü. Bugünlerde Kai’sa, iyi bir hibrit hasar yığını vermek için Guinsoo’nun Hiddetini kullanıyor. Yeni eşyalara rağmen, Kai'sa oyuncular arasında her zaman popüler bir seçim olmuştur.

5-) Yasuo

Dövüşçü rolünde bir şampiyondur. Şu anda LoL liginin en popüler 5. Şampiyonudur. Yasuo’nun sonsuz atılmaları, Rüzgâr Duvarı ve genel donanımı, yetenek tavanını inanılmaz derecede yükseltiyor. Bu da şampiyonda ustalaşan birçok oyuncunun düşman takımı yarıp geçebileceği anlamını gösteriyor. Yasuo ayrıca kısa bir süre önce kendisini ve kardeşi Yone’yi istenenden daha zayıf bırakan ADC öğe değişikliklerinin telafisi olarak güçlendirildi.

4-) Lux

Büyücü rolündeki bir şampiyondur. En popüler 4. Şampiyonu olan Lux, Yürütmesi basit bir kit ile Lux’ın kombo potansiyeli, uzaktan alt etme puanları almasına olanak tanıyarak, onu düşmanları seçmek veya dürtmek konusunda mükemmel kılmaktadır. Aslen bir orta koridor oyuncusu olan Lux, dürtmesi, tuzağı ve kalkanı ADC’sinin koridor aşamasını geçmesine etkili bir şekilde yardımcı olmasına izin verdiği için, şu anda da daha çok destek rolünde oynanmaktadır.

3-) Jhin

Nişancı rolündeki şampiyon olan Jhin ne yazık ki en sevdiği numarayı bir sıra farklı kaçırmaktadır. Gizemli İyonyalı sanatçı Jhin şu anda popülaritesi, ADC’lere hareket hızı sağlayan Stormrazor’un gücüne bağlanabilir. Bu öğe su anda inanılmaz derecede güçlü ve Jhin için mükemmeldir. Jhin’i 1. Seviye ADC’ye yükseltiyor. Öğeler olmasa bile, Jhin oldukça popüler bir seçim olarak kabul edilebilir. Alışılmadık oyun tarzına sahip ani keskin nişancı ADC’lerini seven oyuncular için mükemmel bir seçim olacaktır.

2-) Ezreal

Nişancı rolündeki Ezreal 2. Sırada yer almaktadır. Piltover’dan gelen ADC, ona çok sayıda beceri atışı yapmasına ve ayrıca sihirli bir şekilde tehlikeden ışınlanmasına izin veren sihirli bir eldiven kullanıyor. Ezreal, oynaması ne kadar eğlenceli olduğu için metada her zaman bir yere sahiptir. Ancak şampiyon, son öğe değişikliklerinden büyük ölçüde yararlandı ve artık düşmanları yok etmek için ölümcül öğeler yerine Üçlü Kuvvet kullanmaktadır.

3-) Jinx

Nişancı rolündeki Jinx en popüler şampiyondur. Ayrıca 1. Sırada olması pekte şaşırtıcı değildir. Son ADC öğe değişiklikleriyle, alt şerit taşıma metası büyük ölçüde değişti. Ancak popülaritesini koruyan bir şampiyondur. Jinx, en son MSI'da tonlarca oyun gördü ve birçok oyuncu, katıksız gücü nedeniyle onu tekli sıralarda kullanmak için seçti. Bir sürü silah ve sıfırlanan bir pasif ile donanmış, beslenmiş bir Jinx, tam bir kaos içinde bir takım dövüşünün üstesinden gelebilmektedir.

 

Esporanalist.com


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış