En Çok Oynanan Türkçe Online Oyunlar

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
En Çok Oynanan Türkçe Online Oyunlar

Silkroad Online


     Silkroad Online, Joymax oyun firması tarafından geliştirilmiştir. Oyun 1 Ekim 2005 yılında piyasaya sürülmüştür. MMORPG tarzında olan oyun hem Dünya'da hem de Türkiye’de çok fazla rağbet görmüştür. Şu an hala Türkiye’de ve Dünya’da oynanan bir oyun olup birçok private serverleri açılmış ve bunlarda çokça oynanmaktadır. Oyunun şu an private serverleri ile Dünya’da beşyüzmilyonu aştığı söylenmektedir. 
 

Knight Online


     Knight Online, Mgame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilmiş ve 15 Temmuz 2002 yılında NTTGame tarafından piyasaya sürülmüştür. Dünya çapında en çok oynanan online oyunlardan birisi olan bu oyunda Türkiye’de çok fazla oynanmıştır. Hala da steam üzerinden indirip veya kendi sitesinden indirip oyunun oynayabilmek mümkün olup bu oyunun da private serverleri bulunmaktadır. 

 

Dota 2


    Dota 2, Valve Corporation tarafından geliştirilmiştir. Oyun Source 2 motoru kullanmaktadır. 9 Temmuz 2013 yılında piyasaya sürülen oyun Steam’ın en çok indirilen ve tercih edilen oyunlarından birisidir. MOBA oyunun olan bu oyun türü aslında 2002 yılında çıkmış Warcraft 3: Reign of Chaos ve onun genişletme paketi The Frozen Throne haritası olan Dota bağımsız bir devam oyunu olarak süre gelmiştir. Oyun şu anda Espor oyunları arasında en çok kazandıran oyun olmaktadır.
 

Metin 2


     Metin2, çok oyunculu MMORPG oyun tarzında olup, Ymir Entertainment Co. Ltd. Şirketi tarafından geliştirilip 2005 yılında yayınlanmıştır. Ilk olarak Kore’de yayınlanan oyun 2006 yılı sonrası Gameforde 4D GmbH tarafından satın alınmış ve Dünya’ya yayılmıştır. Türkiye’de en çok oynanan oyunlardan olan oyun, birçok private serveride açılmıştır. Çok beğenilen oyunun şu an hala çok fazla oynayanı bulunmaktadır. 
 

Word Of Warcraft


     Word of Warcraft, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen oyun ilk olarak 1994 yılında Warcraft:Orcs & Humans oyununun devamıdır. 23 Kasım 2004 yılında yayınlanmıştır. Dünya çapında en çok oynana oyun olan bu MMORPG tarzında çıkan oyun, Türkiye’de de çok fazla rağbet görmüştür. Oyun paralı olup halen çok fazla tercih edilen ve oynanan oyundur.

PlayerUnknown's Battlegrounds


     PlayerUnknown's Battlegrounds, Bluehola tarafından yayımlanmış ve geliştirilen bir oyundur. 23 Mart 2017 yılında yayınlanan oyun Steam’da en çok oynanan oyunlardan biridir. Battle Royale modunda olan oyun 100’e yakın oyuncunun bir harita’ya bırakılması ile başlar ve oyuncular evlerden veya yapılardan silah, yaşam malzemeleri alır. Bu aldıklarıyla 1. olmaya çalışılır. Oyun şu an en popüler oyunlardan birisi olup en fazla kazandıran oyunlardan birisidir. Oyunun telefon sürümü de bulunmaktadır. 
 

League Of Legends 


     League Of Legends, Riot Games tarafından geliştirilmiş ve 27 Ekim 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyun aynı Dota 2 de olduğu gibi Warcraft 3 haritası olan Defens of the Ancients örnek alınarak tasarlanmıştır. MOBA tarzı olan oyun şu an Dünya’da ve Türkiye’de en çok oynanan oyunlardan biridir. Hatta Türkiye’de özel turnuvaları olup birçok spor kulüpleri bu oyna yatırım yapmaktadır. Oyun Dünya çapında turnuvaları ve seyirci kitlesiyle büyümeye devam etmektedir. En çok kazandıran oyunlardan biridir.
 

 

Counter Strike: Global Offensive

 


     Aslında oyun Valve Corporation tarafından Half-Life oyununun bir modu olarak ortaya çıkmış ve günümüze kadar birçok serisi gelmiştir. Bu sürümü en son çıkan sürümü olup Hidden Path Entertainment ve Valve tarafından geliştirilmiş ve 21 Ağustos 2012 yılında yayınlanmıştır. Steam'da en çok oynanan oyunlardan birisidir. Oyun Source 2 motorunu kullanmaktadır. Espor müsabakaları olan oyun, en fazla para kazandıran oyunlardan birisidir. Türkiye’de de birçok turnuva düzenlenmekte ve Türkiye’de oyuncular tarafından en çok oynanan oyun türlerinden birisidir. 

 

 

 


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış