Final Fantasy VII Remake, 5 milyondan fazla kopya sattı

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
Final Fantasy VII Remake, 5 milyondan fazla kopya sattı

Square Enix’in efsanevi oyununun yeniden yapımı olan Final Fantasy VII Remake, toplamda 5 milyon adet kopya sattı.

İyi oyun, hak ettiği değeri görür. İyi oyun bir de nostalji hissini uyandırıyorsa kendisinden beklenmeyecek derecede büyük işler başarabilir. Square Enix’in, oyun dünyasının yapı taşlarından birisini oluşturan oyun serisi Final Fantasy’nin en bilinen oyununun yeniden yapımı da bu oyunlardan birisi.

Square Enix’in Twitter paylaşımından açıkladığı üzere Final Fantasy VII Remake, fiziksel ve dijital kopyaların toplamında tam 5 milyon satış rakamına ulaşmış. Bu sayının ne kadar yüksek olduğunu tahmin etmek için entelektüel bir oyuncu veya bir ekonomi öğrencisi olmanıza gerek yok. Temel seviyede matematik bilmeniz oldukça yeterli.

Firmanın söylediğine göre yapımın fiziksel kopyalarındaki satış başarısı, beklenenden düşük. Bunun sebebi olarak süregelen Covid-19 pandemisini gösteren firma, dijital ortamdaki satışların oldukça iyi durumda olduğunu da ekledi.

Final Fantasy VII Remake, geçtiğimiz Mart ayının başlarında çıkışını gerçekleştirdi. Oldukça iyi bir satış başarısı yakalayarak övgülerin ana odaklarından birisi haline gelen FF VII, 1997 senesinde çıkan oyunun bir yeniden yapımı. Aslında kendisi için “bir yeniden yapımın ilk bölümü” demek daha doğru olabilir. Bunun nedeni, Square Enix, orijinal Final Fantasy VII oyunu parçalara bölerek yeniden yapacaklarını açıklamışlardı.

Yakaladığı büyük satış başarısıyla Square Enix’in en başarılı yapımlarından birisi haline gelen FF VII Remake, 2021 senesinde bilgisayarlara da gelecek


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış