Intel University Esports Turkey yeni sezonu, 100'ün üzerinde üniversiteden öğrencilerin katılımıyla başlıyor

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
Intel University Esports Turkey yeni sezonu, 100'ün üzerinde üniversiteden öğrencilerin katılımıyla başlıyor


 

                                                                                                                                 


 

Basın Bülteni

 

Intel University Esports Turkey yeni sezonu, 100'ün üzerinde üniversiteden öğrencilerin katılımıyla başlıyor

 

  • 2.000'den fazla oyuncunun katılmasının       beklendiği turnuvaları, ikinci senesinde de INTEL destekleyecek ve isim sponsoru olacak

 

Türkiye, Kasım 18, 2021

Yerel ve uluslararası espor endüstrisinde üniversite öğrencilerine kendilerini kanıtlama şansı veren Intel UNIVERSITY Esports Turkey yeni sezonu başlıyor. Turnuvalar, 26 ülkede espor turnuvaları düzenleyen GGTech Entertainment tarafından yürütülecek.

 

ÜNİVERSİTE Espor ekosisteminin muazzam bir şekilde büyümesiyle, bu sene turnuvalarımız Intel, Monster Notebook ve Ozan Superapp desteğiyle sizlerle buluşacak. Öğrenciler sponsorlarımız tarafından sağlanan 100.000 TL nakit ve yeni nesil donanımları içeren geniş bir ödül                         havuzu için mücadele edecekler.

 

Bu yıl Türkiye’de ilk defa uygulanacak yeni sistemde, University Esports turnuvalarına katılan ve sıralama sisteminde dereceye giren okullar, nakit ödül havuzundan 20.000TL olarak belirlenen kulüp geliştirme fonundan faydalanacaklar.

 

Intel UNIVERSITY Esports Turkey nedir?

 

Intel UNIVERSITY Esports, ödül kazanma ve uluslararası yarışmalara katılma şansı elde etmek için üniversite düzeyindeki en iyi takımları turnuvalarda yarışmak üzere bir araya getiren bir espor müsabakasıdır.

 

Bu yeni sezonun 128 üniversite ve 2.000'den fazla oyuncuyu bir araya getirmesi bekleniyor. Ana hedef Büyük Final'e ulaşmak olsa da, müsabaka; sportmenliği ve işbirliğini teşvik eden sağlıklı bir ortam yaratmak ve espora olan ilgiyi arttırarak üniversite öğrencilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor. 

Yeni sezon ve yeni oyunlar

Intel UNIVERSITY Esports Turkey, bu sene de League of Legends, Clash Royale ve daha pek çok popüler oyuna yer verecek.


Intel University Esport Turkey ile Avrupa arenasına ilk adım

 

Büyük ödül havuzları ve turnuvaların ötesinde ortaya çıkabilecek farklı fırsatların yanı sıra, yarışmanın öne çıkan özelliklerinden biri, European UNIVERSITY Esports Masters'a giden ilk adım  olması. League of Legends, Clash Royale ve Rocket League'de Avrupa şampiyonalarına katılmaya hak kazanan takımlar, Türkiye'yi uluslararası arenada temsil etme  şansı elde edecek.


Eğitimin merkezdeki rolü

 

Rekabetin ötesinde, Intel UNIVERSITY Esports, eğitim konferanslarını da içerecek. Espor alanındaki eğitim konferansları, iyi rekabet değerlerini pekiştirmek, ortak bir espor vizyonu ve rotası oluşturmak üzere, üniversite espor ekosisteminin koçları ve yöneticilerinin desteğiyle gerçekleştirilecektir.


 

Tüm güncellemeler ve haberler resmi sosyal medya hesaplarında yer alacaktır.

 

GGTech Entertainment Hakkında

 

GGTech Entertainment Group video oyunları ve elektronik sporları topluma yakınlaştırarak entegrasyon, sportmenlik, takım çalışması ve gelişme arzusu gibi değerleri öne çıkarırken eğlenmeyi öğrenmek için bir motivasyon olarak kullanmaktadır. GGTech Entertainment interaktif ortamlar yaratmak konusundaki kararlılığını bilgisayar oyunlarında ürün geliştirme, üretim ve finansal yeterlilik uzmanlığıyla birleştirmektedir. Aynı zamanda firma sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileri kullanarak yapılan içerik üretimlerine yatırım yapmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.ggtech.es. 


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış