LPL 2021 Bahar Mevsimi başlangıç tarihi açıklandı

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
LPL 2021 Bahar Mevsimi başlangıç tarihi açıklandı

LPL resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre ligin başlangıç tarihi 9 Ocak olarak bildirildi. Bu haber meraklılarını şimdiden heyecanlandırmayı başardı.

Bir süredir beklenen LPL 2021 Bahar Mevsimi başlangıç tarihi netlik kazandı. Günün erken saatlerinde Weibo üstünden yapılan açıklama, Twitter üzerinden global izleyicilere de yapıldı. Buna göre LPL 2021 Bahar Mevsimi 9 Ocak tarihinde başlayacak. Aşağıda yer alan saati baz alarak bölgenizde hangi saatter başlayacağını da bulabilirsiniz.

2020’de çekişmeli geçen lig aşamasının ardından birinci gelen takım Top Esports olmuştu. Playoff’larda da bu performansı sürdüren ekip finali 3-0 kazanarak Worlds 2020’ye katılma hakkı kazanan ilk LPL takımı olmaya hak kazanmıştı.

Worlds 2020’de ise Top Esports’tan ziyade öne çıkan Çin takımı Suning oldu. Top Esports turnuvaya yarı finalde veda ederken rakibini eleyen Suning, finalde DAMWON Gaming’in karşısına çıktı. Son iki yıldır Worlds şampiyonluğunu diğer bölgelere bırakmayan LPL 2020’de bu başarısını sürdüremedi.

2021 Bahar Mevsimi açıklanan tarihte başlayacak fakat mevsimin sonunda MSI’ın düzenlenip düzenlenmeyeceği henüz kesin değil. Geçtiğimiz sezon JD Gaming Bahar Mevsimi’ni şampiyon tamamlamış fakat turnuvaya katılamamıştı. Bu yıl da benzer bir senaryo yaşanabilir.

LPL ekipleri yavaş yavaş takımlarının hazırlıklarını sonlandırarak  ligin başlangıç tarihini bekliyorlar. Kadrolara bakıldığında şampiyonluğa aday birden fazla takım olduğunu söylemek mümkün. Kağıt üstünde FunPlus Phoenix, Suning Gaming, Top Esports ve EDward Gaming bir hayli kuvvetli gözüküyor. Bakalım önümüzdeki mevsim nasıl bir LPL izleyeceğiz?


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış