Naehyun, Crest Gaming Act’e transfer oldu

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
Naehyun, Crest Gaming Act’e transfer oldu

Bir dönem ülkemizde de forma giyen Koreli orta koridor Naehyun, Japonya temsilcisi Crest Gaming Act ile anlaşmaya vardı.

Geçtiğimiz sezon Griffin bünyesinde yer alan Naehyun, Ucal ile değişmeli oynamış fakat takımı ligde tutmaya yetecek bir performans sergileyememişti. Bir dönem LCS’e gideceği dedikoduları yayılmış fakat bu transfer gerçekleşmemişti. 2021 sezonu için LCK’de herhangi bir takımla anlaşmayan Koreli orta koridorun gelece sezonki durağı Japonya oldu. LJL ekibi Crest Gaming Act, Naehyun ile anlaştığını duyurdu.

İlk olarak 2017 yılında Origen ile adını duyurma fırsatı yakalayan Naehyun, neredeyse bir inanılmazı başarmış ve Kore dışında oynadığı ilk 31 profesyonel maçın tamamında mağlubiyet gördü. Bunun üstüne negatif bir nam salsa da kendisine ülkemizde yer buldu ve Crew eSports ile anlaşma sağladı. Crew’da bu bahtsızlığa son vererek KMF oynadı ve bir sonraki mevsim Yükselme Ligi’nde Beşiktaş Esports forması giydi.

Türkiye’den ayrıldıktan sonra ülkesine dönen Naehyun, CK’de forma giydikten sonra Kingzone DragonX ile LCK’deki ilk maçına çıktı. Bir süre Pawn’ın arkasında kaldı fakat deneyimli orta koridorun sağlık sorunları sebebiyle oyuna ara vermesinin ardından formayı kaptı. Son olarak Griffin forması giyen Naehyun, takımıyla lig düştü.

Crest Gaming Act, Koreli bir orta koridor ile anlaşmanın yanı sıra ormancısını da aynı ülkeden seçti. Son olarak DRX Akademi’de oynayan Cassin, gelecek sezon Japonya’da mücadele edecek.


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış