PUBG Mobile 2.4 Güncelleme Notları

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
PUBG Mobile 2.4 Güncelleme Notları

PUBG Mobile 2.4 güncellemesinin teması "Savaşçının Sınavı" olacak ve 2023 yılının ilk büyük güncellemesi olacak. PUBG Mobile 2.4 güncellemesi ile birlikte ayrıca PUBG Mobile x Bruce Lee işbirliği de yayınlanacak.  PUBG MOBILE, güncellemeyi 4 Ocak saat 11:00'de (UTC+0) yüklemeye başlayacaktır. 

PUBG Mobile 2.4 Güncelleme Ödülleri:

Güncelleme Ödülü: 3.000 BP, 100 AG ve Pan Pan Başlık (3g) almak için 4-15 Ocak (UTC+0) tarihleri arasında oyunu güncelleyin.

PUBG Mobile 2.4 Güncellemeleri

PUBG Mobile 2.4 Önemli Güncellemeler

 1. Yeni tema Savaş Sanatları Hesaplaşması: Doğunun savaş sanatlarını ve kültürünü yeni oynanış unsurları ve temalı mekânlar ile yaşayın! Bu festival sezonunu doyasıya yaşamanız için Dans Eden Aslan gibi ögeler eklendi.
 2.  Ön Cephe geri dönüyor: Daha derin stratejiler için 2 muhteşem beceri daha eklendi. 15 Şubat tarihinde oynanabilir olacak.
 3.  Silah ve araç iyileştirmeleri: Honey Badger ve 2 Kişilik Bisiklet eklendi! Bu ögeler 14 Şubat tarihinden itibaren Sevgililer Günü boyunca benzersiz bir temalı tasarıma sahip olacak.
 4. Metro Royale Güncellemeleri: Yeni harita, Meşhur ekipmanlar, bolca malzeme ve yepyeni PvE deneyimleri eklendi.

 

Yeni Tema: Savaş Sanatları Hesaplaşması

Doğunun savaş sanatlarını ve kültürünü yeni oynanış unsurları ve temalı mekânlar ile oynayın ve yaşayın. Oynanabileceği tarih: 2.4 Sürümüyle yayınlanacaktır. Desteklenen haritalar: Erangel ve Livik olacak.

1.   Yeni Manzaralar ve Oynanış Unsurları

 1. Sanatları Arenası: Oyunda pek çok Savaş Sanatları Arenası ortaya çıkar. Bunların yarısı her zaman oyunculara açıktır, diğer yarısı ise kilitli kalır. Sadece geri sayımın sonunda kapalı olan arenalara erişilebelecek.
 2. Yeni oynanış unsuru - Şeref İçin Dön: Oyuncular, öldürüldükten ve takım arkadaşları tarafından çağrıldıktan sonra bir Şeref İçin Dön görevi başlatabilirler. Takipteki oyuncular belirtilen zaman içerisinde hedeflerini öldürüp ödüller alabilirler. Başarısız olurlarsa hedefteki oyuncu ödülleri alacak.

2.   Temalı Araçlar ve Ögeler

 • Yeni araç - Dans Eden Aslan: Aslan dansı temalı, iki kişilik bir araç. Zıplama ve depar atma becerileriyle hızlı ve çeviktir. Sırt Çantasına koyulabilir ve kullanma sayısı sınırı yoktur. Sadece Savaş Sanatları Arenasının ortasında bulunan sandıktan alınabilecek.
 • l  Yeni öge - Patlayıcı Yay: Gizlilik temelli oyun tarzına uygun bir silah. Temas ettiğinde patlayan yüklenmiş oklar atacak.
 • l  Yeni öge - Yakalama Kancası: Ele giyilebilen, taşınabilir bir yakalama kancası. Hedefe bir yakalama kancası fırlatıp kendinizi ona doğru çekmek için bu ögeyi kullanılabilecek.
 • l  Bereket Uçurtması ve Bereket Feneri: Bazı yerleşim bölgelerinde ve Savaş Sanatları Arenalarının üstünde bulunur. Bunları imha ederek taşıdıkları Sandıkları yere düşürün ve sandıkların içindeki malzemeleri elde edebileceksiniz.
 • l  Kung Fu Bao Ekmeği: Buhar kazanından yeni çıkmış, dumanı üzerinde bao ekmekleri. Enerji ve Sağlığı yenilenecek.

Ön Cephe Güncellemeleri

 • Ön Cephe moduna yepyeni 2 inanılmaz beceri eklendi. Desteklenen haritalar: Erangel ve Livik 15 Ocak 12 Şubat arasında oynanabilecek.

 

1.   2 Yeni Beceri Eklendi

 • Yeni beceri - Oyuncu Fırlatıcı: Yüksek hızda seyahat etmek amacıyla havaya fırlamak için yeni fırlatma cihazını kullanabileceksiniz.
 • Yeni beceri - Taktik Kamuflaj: Engellerin üzerine tırmanırken hızınızı artırmak için özel bir Kamuflajlı Kıyafet giyebileceksiniz..

2.   Diğer Beceri Düzenlemeleri

 • Artık Karaborsadan Malzeme Sandıkları satın alınabilir. Maçın ilk 5 dakikası içinde ücretsiz bir Temel Malzeme Sandığı alınabilir ve satın alan oyuncular tam bir ekipman seti elde ederler. Ayrıca, içinde hava yardımı kalitesinde ekipmanlar bulunan Gelişmiş Malzeme Sandıkları da mevcuttur.
 • Malzeme Tarama becerisi Şanslı Sırt Çantası becerisiyle birleştirildi. Şanslı Sırt Çantası becerisini seçen oyuncular her iki becerinin tüm özelliklerini kullanabilirler. Ayrıca, Şanslı Sırt Çantası artık taşıma kapasitesini artırmıyor.
 • Oyun Alanı Analizi becerisi Araç Hava Yardımı becerisiyle birleştirildi. Oyuncular Araç Hava Yardımı becerisini kullanırken pasif olarak bir sonraki Oyun Alanı ile hava yardımının yerini tararlar.
 • İzleme iyileştirmeleri: Beceri etkinleştirildiğinde kullanıcılar işaretlenen hedeflerin kalan Sağlığını görebilirler. İzleme becerisi artık El Bombaları ve Molotof Kokteyli ile vurulan düşmanları da işaretleyecek.

Erangel Haritası Güncellemeleri

 • Erangel haritasındaki bazı yüksek rakımlı yerlerde Yelkenkanatlar ortaya çıkacak. Yüksek bölgelerden yelkenkanatla süzülün ve hava akımlarından faydalanarak uzak yerlere kolayca ulaşılacak.
 • Galata Kulesi'ne asansör eklendi. Oyuncular kulede hızlı bir şekilde hareket etmek için asansörü kullanabilecek.

Metro Royale Güncellemeleri

Oynanabileceği tarih 0 Ocak ile 13 Şubat arasıdır.

 • Yeni Harita: Sisli Liman. Temel Mod ve Gelişmiş Modda oynanabilir. Harita 1,8 x 1,2 km ölçülerindedir. Oyunculara çok daha fazla malzeme sunar ve şiddetli çatışmalara girmelerini sağlar. Oyuncuların daha hızlı hareket etmelerini sağlamak için bu haritaya hava hatları, merdivenler ve diğer mekanikler eklenmiştir. Boss'lar ve dinamik etkinlikler tamamen yeni bir PVE deneyimi sunar.
 •  1-2 özel niteliği bulunan yeni Meşhur ekipmanlar. Maçlarda boss'ları öldürdüğünüzde veya sandık açtığınızda Meşhur ekipman elde etme ihtimali vardır.
 •   Metro Royale Karaborsasına Çekiliş Paketleri eklendi: Meşhur ekipman verme ihtimali olan Premium Silah Paketi ve Premium Zırh Paketi. Bunları Metro Parası kullanarak satın alabilirsiniz.
 • Metro Royale moduna tüm özel nitelikleri görebileceğiniz Galeri özelliği eklendi.
 • 4 yeni satılabilir öge eklendi (Biyolojik Numune, İşlemci (GPU), Altın Yığını, Lens). Bu ögeler sadece yeni haritada ortaya çıkar.
 • Gelişmiş Yeleklerin (Sv. 4, 5, 6) direnci, patlama hasarına kısmen direnecek şekilde artırıldı.
 • Temel Envanter Kapasitesi 30 artırıldı.
 • Yeni Silah: Honey Badger, Honey Badger (Kobra), Honey Badger (Çelik Cephe).
 • Oyun Lobisi Envanter Ayarları İyileştirmeleri: Metro Royale modunda Gelişmiş Yelekleri gizleyin.

Silah ve Araç Güncellemeleri

1. Yeni Silahlar: Honey Badger 7,62 mm mermi atar ve görece yüksek bir atış hızına sahiptir. Yakın mesafeden çatışmalar için idealdir.  Erangel, Sanhok ve Livik haritalarında bu silahı bulabilirsiniz.

2. QBZ İyileştirmeleri:

Temel hasar: 41 -> 42

Şarjör değiştirme süresi:

Boş şarjör: 3,66 saniye -> 3,1 saniye

Yarı boş şarjör: 3,0 saniye -> 2,5 saniye

Desteklenen haritalar: Livik ve Sanhok

3. FAMAS İyileştirmeleri:

Hareket hâlindeki mermi saçılımı %20 azaltıldı

Maksimum yatay geri tepme biraz azaltıldı

Şarjör değiştirme süresi:

Boş şarjör: 4,6 saniye -> 3,6 saniye

Yarı boş şarjör: 2,7 saniye -> 2,5 saniye

Desteklenen haritalar: Livik ve Sanhok

4.    Hafif Makineli iyileştirmeleri

UZI

Silah değiştirme hızı %35 artırıldı

Hareket hâlindeki mermi saçılımı %30 azaltıldı

UMP45

Silah değiştirme hızı %35 artırıldı

Hareket hâlindeki mermi saçılımı %20 azaltıldı

Hasar azalması düşürüldü, uzun mesafe hasarı artırıldı

PP-19 Bizon

Silah değiştirme hızı %35 artırıldı

Hareket hâlindeki mermi saçılımı %20 azaltıldı

Temel hasar: 35 -> 37

5. Motosiklet Sürme İyileştirmeleri: Motosiklet üzerinde silah animasyonları iyileştirildi.

6. Yeni araç: 2 Kişilik Bisiklet. Yolcular arka koltuğa oturup tek elli silahları kullanabilirler. (Bu öge Sevgililer Günü boyunca Sevgililer Günü tasarıma sahip olacak. Sevgililer Günü efekti, iki oyuncu 2 Kişilik Bisikleti birlikte sürerken etkinleşir. Takipte kalın!)

7. Bisiklet Parklarında artık 2 Kişilik Bisikletler ortaya çıkacak. Bisikletler Erangel, Miramar ve Livik haritalarında kullanılabilir.

Royale Pass Yeni Sezon: C4S10

17 Ocak 2023 Tarihinde çıkış yapacak ve 20 Şubat 2023 tarihinde sona erecek. 

4 yeni sezon unvanı (Yetenekli, Kudretli, Sıhhiye, Şampiyon) eklendi ve çeşitli sayfaların gösterimi iyileştirildi.Fatih kademesi için sıralama puanı gösterimi eklendi. Her 100 puan bir alt kademedir ve oyuncular yıldız biriktirebilirler.S1-S19 için sezon rozeti kayıtları güncellendi.

Beklenen Ödüller:

 • C4S10 Gözlüğü
 • C4S10 Seti
 • C4S10 Paraşütü
 • C4S10 - AUG
 • C4S10 Maskesi
 • C4S10 Başlığı

 

Esporanalist.com

 


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış