Riot Games, Black ve Team Aurora hakkındaki kararını verdi

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
Riot Games, Black ve Team Aurora hakkındaki kararını verdi

Riot Games az önce yayımladığı makale ile, Team Aurora ve  Murat “Black” Ayaz arasında herhangi bir yaptırım uygulanmasına gerek görülmediğini açıkladı. 

Şirket, Team Aurora’dan ayrılışının ardından takım ve takım sahibi hakkında açıklamalarda bulunan nişancı Murat “Black” Ayaz ve Team Aurora takım sahibi Doğan Dirim hakkında yayımladığı makalede,

Murat “Black” Ayaz’ın 4 Temmuz 2020 tarihinde Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla birlikte başlattığımız inceleme sürecini bu hafta itibariyle tamamlamış bulunmaktayız. Açıklamada yer alan iddialar ve Team Aurora takım sahibi Doğan Dirim’in tarafımıza ayrıca ilettiği konular farklı başlıklarda incelenmiş, taraflarla ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Sözleşmesel Anlaşmazlıklar

Ligde yer alan takımlar oyuncularıyla olan kontratlarını sözleşmesel yükümlülüklerini yerine getirerek feshedebilirler. Takip eden mevsimin kadro planlamaları ve koşulları ile ilgili anlaşma sağlanamadığı takdirde mevcut sözleşmenin feshedileceğinin bildirilmesi tarafımızca suistimal kapsamında değerlendirilmemiştir.

Taraflar arasında imzalandığı ve VFŞL lig yönetimine gönderilmediği iddia edilen sözleşmenin bir kopyasına ulaşılamamıştır. Takım yöneticileri tarafından sözlü şekilde verilen vaatler lig yönetiminin yetki alanının dışındadır.

Ödeme Durumu

Murat “Black” Ayaz ve Ozan “Sparz” Özbay’ın 2020 Kış Mevsimi’ne ait eksik ödemeleri olduğu tespit edilmiş, takımla konuyla ilgili iletişime geçilmiştir. Ödemelerin belirlenen tarihe kadar tamamlanmaması halinde durum ayrı bir dosya olarak incelenecektir.

Sonuç

Delillerin incelenmesi, tarafların ve tanıkların dinlenmesi sonucunda herhangi bir yaptırım uygulanmasına gerek görülmemiştir. Oyuncuların eksik ödemeleri konusunda Team Aurora yönetimiyle iletişime geçilmiş ve gerekli aksiyonlar alınmıştır.


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış