Valorant 21. Ajan Harbor Tüm Yetenekler, Tasarım İlhamları ve Çıkış Tarihi

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
Valorant 21. Ajan Harbor Tüm Yetenekler, Tasarım İlhamları ve Çıkış Tarihi

Valorant, geliştirici ekibi ile kısa süre içerisinde yeni bir Kontrol Uzmanı Ajanı olan Harbor’ı oyuncular için tanıttı. Riot Games geliştirici ekibi, bilindiği üzere Varun Batra’nın tanınabilir bir resmi adıyla ilk Hint Ajanını üretmek için ilgi çekici ilham ve yeni fikirlerin karışımını Harbor ajanımda kullandı.

Harbor ajanı 18 Ekim 2022 Tarihinde Valorant 5.08 Yaması ve Valorant 5. Bölüm 3. Kısım Savaş Bileti ile birlikte oyunculara sunulacak.

Harbor Tüm Yetenekleri

 

Valorant’taki tüm Ajanlar gibi, Harbor’da da bir imza, 2 temel ve 1 nihai yetenek bulunmaktadır. İşte Harbor’ın yetenekleri şunlardır:

İmza Yeteneği High Tide (Çağlayan) – E

Bir su dalgası KUŞAN. Dalganın duvarların içinden geçerek düz bir şekilde ilerlemesi için ATEŞ ET. Dalgayı durdurmak için TEKRAR KULLAN. Dalganın isabet ettiği oyuncular YAVAŞLAR.

Temel Yetenek 1 Cove (Dalgakıran) – Q

Kalkan görevi gören bir su küresi KUŞAN. Fırlatmak için ATEŞ ET. Alçaktan fırlatmak için ALT. ATIŞ 'a bas. Küre yere temas edince mermileri engelleyen bir su kalkanı ortaya çıkar.

Temel Yetenek 2 Cascade (Taşkın) – C

Bir su duvarı KUŞAN. Suyu zemin boyunca hareket ettirmek için ATEŞ ET. Suyu haritanın içinden geçecek şekilde nişangâhının baktığı tarafa yöneltmek ve güzergâhı boyunca bir duvar oluşturmak için ATEŞ TUŞUNU BASILI TUT. Suyu erkenden durdurmak için ALT. ATIŞ 'a bas. Dalganın isabet ettiği oyuncular YAVAŞLAR.

Nihai Yetenek Reckoning (Kaynama Noktası) – X

Yadigârının gerçek gücünü KUŞAN. Yerde bir gayzer oluşturmak için ATEŞ ET. Alanın içindeki düşmanlar art arda gerçekleşen gayzer patlamalarının hedefi olur. Patlamalar isabet ettikleri oyuncuları ŞOK EDER.

Harbor Ajanı Tasarım İlhamı ve Harbor

Harbor, bir Kontrol Uzmanı olarak tanıtılırken, geleneksel “Dumancı (sis) yeteneği” Ajanlardan uzaklaşmaktadır. Bunların yerine, yeniden sarj edilebilir bir Duman ve Duvara sahip olan Viper’a daha çok benzemektedir. Harbor, Phoenix’in ateş duvarı yeteneği gibi, her an durdurabileceği ileri hareket eden bir duvarın yanı sıra bükülebilir bir su duvarı yerleştirmektedir. Harbor’ın kendi başına herhangi bir geleneksel duman (sis) yeteneği yoktur. Ancak kalkan ve yavaşlatma yetenekleri bunu telafi etmekten daha fazladır.

Valorant ve Riot Games tasarımcısı Alexander Mistakidis bu konuda şu açıklamalarda bulundu:

“Görüş bloklarını yerleştirmek için başka bir dünyaya gitmesi veya bir haritaya bakması gerekmeyen bir Kontrol Uzmanı yaratmak için yola çıktık. Ayrıca Viper'ın neredeyse tamamen oynandığı haritalarda onunla rekabet edebilecek bir Ajan yaratmak istedik. Kevin Meier ilk keşiflerini tamamladıktan sonra, Harbor’ın savaş alanındaki vizyon bloklarını yaratıcı yollarla şekillendirebilecek bir Ajan olduğuna odaklandı.”

Harbor’ı geliştiren ekip, kitini doğru bir şekilde almak için büyük bir özen gösterdi. Bunun yanı sıra onu gerçek bir Hint Valorant Ajanı yapmak için ellerinden geleni yaptılar. Geliştirici ekibi, her şeyi doğru yapmak için Hindistan’dan harici danışmanlar ile çalıştı. Bu konuda Riot Games öykü yazarı Joe Killeen şu açıklamalarda bulundu:

"Ekip, bir dizi eşzamanlı açıdan otantik temsil için çalışıyor. Bölgeler, şehirler, diller, gelenekler, değerler, eğlenceler, yiyecek ve içecek, medya ve daha fazlası hakkında bir ton araştırmayı bir araya getirmesi için Hindistan'dan birden fazla dış danışmanla anlaştık. - ve ilham alın - ve çalışmalarına dahil edin. Ardından, yorumlarımızın hedefe ulaşmasını sağlamak için devam eden çalışmalarımızı onlarla ileri geri ileterek yinelemeli geri bildirim döngüsü başlayacaktı. Yazarlarımız hem Riot Games'in MENA ofisinde hem de Los Angeles ofisinde, Harbor'ın sesini, tavrını ve Hintçe dilini kullanmasını şekillendirmeye yardımcı olmak için Hintli İsyancılarla el ele çalıştı.”

Harbor ajanı, diğer Valorant Ajanları gibi, kahramanlık değerlerini kendilerine özgü bir şekilde yansıtır. Harbor, eski Radyanit cihazının yeteneklerini kullanırken, bu değerleri eski bir kalıntının koruyucusu olarak temsil eder. Joe Killeen bu konuda şu açıklamalarda bulundu:

"Hint medyasının çok geniş bir alanına baktık ve yürekleri, inançları ve güçleri, iyilik için durdurulamaz bir güç haline gelmelerine ve kendileri efsane olmalarına izin veren sayısız efsanevi kahraman hikayesinden ilham aldık. Her Temsilcinin bu kahramanlığı paylaştığı VALORANT'ta bunu yapmanın doğru yolunu bulmak işin püf noktası oldu. Bu amaçla, Hint efsaneleri ve hikayelerine dağılmış birçok güç ve gizem nesnesinden yeniden ilham aldık. Oradan antik bir radyanit eser sahibi fikri doğdu. Görevi bu antik çağlara ait eşyaları korumak ve muhafaza etmek olan kalıntı arayan maceracımız, bunun etrafında şekillendi.”

Harbor Ajan Sözleşmesi

Valorant’ta her ajan da olduğu gibi Harbor ajan sözleşmesinde de her bir kademenin yanında sunulan ilgi çekici ödüllerle birlikte on kademeden oluşacak. Oyuncular Harbor’ın maç için kilidini açmak için Harbor’ın sözleşmesinin 5. Kademesini tamamlaması gerekiyor. Harbor’ın ajan sözleşmesini tamamen tamamlayarak kazanacağınız ödüller ise şunlardır:

- 3 Adet Sprey (Aska Iskalamam Spreyi, Kana Kana Spreyi, Harbor Spreyi)

- 2 Adet Oyuncu Kartı (Valorant Harbor Kartı, İhanet Burdacı Kartı)

- 1 Adet Silah Uğuru (Kılavuz Uğuru)

- 1 Adet Sheriff Silah Skin Görünümü (Seyyah Sheriff)

- 2 Adet Başlık

 

Esporanalist.com


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış