Valorant 4.08 Yama Notu Jett Denge Değişiklikleri

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
Valorant 4.08 Yama Notu Jett Denge Değişiklikleri

 

Valorant ajan geliştiricileri ve tasarımcıları Valorant 4.08 yama notunda Jett ajanı için büyük bir denge değişikliğine gittiğini açıkladı. Ajan tasarımcısı Jay Watford ve Oyun tasarımcısı Sal Garozzo bir süredir Jett ajanı için çalıştıklarını belirtiyor. Bu çalışmalar sonucunda Jett ajanı hakkında büyük bir denge değişikliğine gidildiğini belirtiyorlar.

Jett Denge Değişiklikleri

Jett beta testlerinde en güçsüz ajan olarak gözüküyordu. Fakat oyun tam olarak çıktığında birçok oyuncu tarafından vazgeçilmez bir ajan olarak karşımıza çıktı. Jett ajanı ile skor almak için kullandığı yetenekler oldukça güçlü olduğundan birçok denge değişikliği gerekiyordu. Burada en çok savunma duvarlarını delip geçmesi ve etkileyici mekanik yetenekleri ön planda idi. Bu güç eşitsizliği bazı oyuncuları bir hayli kızdırdı ve Valorant geliştiricileri bu konuda çalışmalarını tamamladı.

Rüzgâr Gibi Yeteneği (E)

- E tuşuna basıldıktan sonraki kısa bir gecikmenin ardından Jett yeteneğini etkinleştirecek ve 12 saniye süren zaman aralığında tuşa tekrar bastığında anında atabilecek.

- Jett yeteneği attığında veya zaman aralığı sona erdiğinde Rüzgâr Gibi yeteneği kaybolacak fakat bu süre zarfında iki kere skor alırsanız bu yük tekrar doldurulabilecek.

Bu yetenek güncellemesi ile Valorant geliştiricileri Jett’in yetenek kullanmadan önce durup düşünmesini ve sonrasında belli bir süreliğine sahip olduğu atılma gücüyle oldukça iyi bir performans göstermesini geri plana çekmesini istiyor. Bu saye de Jett’in kasten hamle yaptığını görebilecek ve anlayabilecek net işaretler olacak.

Valorant geliştirici ekibi Jett’in Atılma yeteneğiyle ilgili tespit ettiği sorunlar ise şunlar oldu:

- Atılmanın hiçbir ön koşulu yoktu. Ve bu nedenle ajan herhangi bir şekilde kasıtlı olarak karar vermeye gerek duymadan kaçış gücünü kullanabiliyordu.

- Kasti karar verme gerekliliğinin bulunmaması Jett’in diğer ajanların bağlı olduğu taktiksel döngünün dışında oynadığını düşündürüyordu kullanıcılara.

- Yüksek takım koordinasyonlu olan oyunlarda bile karşı strateji yapması çok zor bir ajan ve anında kaçış imkanına sahip olması da diğer ajanların onunla mücadele etmek için kullandığı araçları önemsiz kılıyor.

Valorant yetkilileri tüm bunlara bakarak güncellemeyi getirdi. Ayrıca Valorant yetkilileri Jett’in tepkisel gücü diğer ajanlarla olan rekabeti azalttığını belirtiyor. Buda oyunun temel taktiksel döngüsünü kötü etki yaptı. Buradaki Valorant yetkililerinin amacı ise dengeye yönelik oyun rekabet bütünlüğünü ve taktiksel döngüsünü korumak olduğunu belirtiyorlar.

 

Esporanalist.com


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış