Valorant İlerleme Sistemi Güncellemesi Tüm Detaylar

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
Valorant İlerleme Sistemi Güncellemesi Tüm Detaylar

 

Valorant 7. Bölüm ile birlikte yepyeni bir yenilik oyuna getiriliyor. Yeni gelecek olan İlerleme sistemi güncellemesi ile günlük görevler, Kingdom kredisi ile bedelsiz oyun içi para birimi, Ajanlar ve Teçhizat, Aksesuar Mağazası gibi bir çok yenilik bizleri bekliyor.

Valorant İlerleme Sistemi Güncellemesi

 

1-) Gündelik Görevler

- Gündelik görevlerinizi ve oyuna ayırdığınız vaktin ilerlemesine olan katkısını Basamak adı verilen günlük dönüm noktalarıyla takip edebileceksiniz.

- Gündelik görevler birikebiliyor. Ayrıca oyuna giremediğiniz günlerde bile ödüllerden geri kalmayacak şekilde bonuslar mevcut olacak.

- Günlük ödüller hem XP hem de Kingdom kredisi sağlamaktadır.

Gündelikler: Basamak ve Parçalar

- Her gün 4 (Elmas Parçası) parçadan oluşan 4 Basamak (Elmas) olacak. Yani 4 parça ve 4 basamak her gün 16 Basamak Parçası olacak.

- Farklı oyun modları farklı miktarda elmas parçası kazandıracak.

- Gündelikler, mevcut sistemdeki günlük görevler gibi 24 saatte bir sıfırlanacak.

- Tamamlanan her Basamak, Kingdom Kredisi’ne ek olarak aktif Savaş Biletinize, Etkinlik biletinize ve Ekibe Ajan Kat Etkinliğinize bonus XP olarak yansıyacak.

2-) Kingdom Kredisi – Yeni Bedelsiz oyun içi para birimi

Herhangi bir oyun modunda oynayarak Kingdom Kredilerini toplayabilirsiniz. Kredileri toplayıp turlu oyun modlarında galip geldiğinizde her tur için bonus kazanacaksınız. Kingdom kredisi çıkışı sebebi ile 5.000 Kingdom kredisi her hesaba tanımlanacak.

- Tamamen bedelsiz olan bu kredi Savaş Bileti XP'si ve Ekibe Ajan Kat XP'siyle birlikte birikir.

- En fazla 10.000 Kingdom Kredisi biriktirebilirsiniz

- Kingdom Kredisi'yle açılabilecek içerikler:

   - Ajan Mağazası'ndaki Ajanlar

   - Ajan Teçhizatı

   - Önceki Savaş Biletlerindeki Aksesuarlar (Silah uğurları, oyuncu kartları, spreyler ve unvanlar)

3-) Ajanlar ve Teçhizatları (Önceki Adıyla Ajan Kontratları)

Ajanları ve ajan temalı içerikleri XP kazanarak açmaya yarayan çok seviyeli biletler olan Ajan Kontratları artık Ekibe Ajan Kat Etkinlikleri (yeni ajanları açmaya yarayan etkinlikler), Ajan Mağazası ve Ajan Teçhizatı olmak üzere üçe ayrıldı.

Ekibe Ajan Kat Etkinliği

Bu bedelsiz Etkinlik Biletleri yeni bir ajan çıkar çıkmaz otomatik olarak etkinleşir. 28 gün boyunca etkin kalır.

- Ajan açmak öncekiyle aşağı yukarı aynı zamanı alıyor. Bu da yaklaşık olarak önceden ajan açmayı sağlayan Ajan Kontratı'nın 5. aşamasını tamamlamak için harcamanız gereken zamana denk geliyor.

- Ekibe Ajan Kat Etkinliği ilerlemesi ve XP'si kazanırken aynı zamanda Kingdom Kredisi de kazanacaksınız ve kredilerinizi kullanarak Ajan Teçhizatı ile Ajan Mağazası ve Aksesuar Mağazası'ndan yeni içerikler edinebileceksiniz.

- Bir ajana hemen sahip olmak için hâlâ VP kullanabilirsiniz.

Ajan Mağazası

- Eğer Ekibe Ajan Kat Etkinliği sırasında ilgili ajanı ekibe katacak kadar XP kazanamadıysanız bu ajanı etkinliğin sona ermesinin ardından istediğiniz zaman Ajan Mağazası'ndan Kingdom Kredisi, VP veya yeni oyunculara verilen Ajan Sembolü kullanarak edinebilirsiniz.

Ajan Teçhizatı

Gekko'nun Shorty'si ve Fade'in oyuncu kartı gibi Ajan Kontratlarında bulunan içeriklerin tamamını yeni sistemde de edinebileceksiniz.

- Eğer bir ajana halihazırda sahipseniz Kingdom Kredisi kullanarak o ajanın teçhizatlarını açabilir veya kredilerinizi başka bir şey için harcayabilirsiniz.

- Ekibe Ajan Kat Etkinlikleri ajan açmaya yarar, onların teçhizatlarını açmaya değil. Teçhizatlar artık belirli bir sıralamayla aşamalar aracılığıyla açılıyor. Tıpkı 10 aşamadan oluşan Ajan Kontratları gibi toplamda 10 Ajan Teçhizatı Aşaması bulunacak.

- Eski sistemde açmadığınız ajanlar için bir miktar Kingdom Kredisi elde edeceksiniz. Eski sistemde açtığınız ajanların ödülünü zaten aldığınız için yeni sistemde tekrar ödül kazanmayacaksınız.

Aksesuar Mağazası

Önceki Savaş Biletlerinin içeriklerini yepyeni Aksesuar Mağazası'ndan doğrudan açabileceksiniz.

- Aksesuarlar yalnızca Kingdom Kredisi'yle edinilebilir.

- Mağazanın içerikleri her oyuncu için farklıdır, her hafta değişir ve tamamen rasgeledir.

- Son üç Savaş Bileti'nin (mevcut Savaş Bileti de dahil) içerikleri dışında tüm eski Savaş Biletlerinin içerikleri (silah ve bıçak kaplamaları hariç) Aksesuar Mağazası'na gelebilir.

 

Esporanalist.com


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış