Worlds 2020 Rakiplerimiz: INTZ Esports

Ana Sayfa / Blog
 Son Yazılar
Worlds 2020 Rakiplerimiz: INTZ Esports

Worlds 2020 kuraları çekildi ve temsilcimiz Papara SuperMassive Ön Eleme Aşaması’ndaki rakipleri belli oldu. Daha önce Ön Eleme Aşaması’ndaki rakiplerin tamamını üstünkörü incelemiştik. O yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Yaz Mevsimi’nde sergiledikleri performanslar baz alarak daha detaylı bir incelemeyle karşınızdayız. erimizin ilk konuğu Brezilya temsilcisi INTZ Esports!

Kadro

  • Tay
  • Shini
  • Envy
  • micaO
  • RedBert

Bilindiği üzere Brezilya ve Türkiye arasında senelerdir süren büyük bir rekabet var ve bize sorarsanız lig kalitesi bakımından VFŞL çok daha önde geliyor. İki ligde de yerli ve yabancı önemli isimler yer alıyor. Son zamanlarda Brezilya temsilcilerine karşı kurduğumuz üstünlük baz alındığında, bizim şampiyonumuzun onların şampiyonundan birkaç gömlek üstte olduğunu söylemek mümkün.

CBLoL Split 2 Performansı

Aslında daha geniş bir kadro yelpazesine sahip olan INTZ, Vadi’de oynadığı mücadelelerin çok büyük bir kısmına bu beşliyle çıktı. CBLoL 2020 Split 2’nin normal sezonunda sağlam performanslar sergileyen ekip paiN Gaming’in ardından ikinci sıraya yerleşti. Çıktığı maçlarda 12 galibiyet 9 mağlubiyet alan INTZ’in lig aşamasında dominant ya da tek taraflı mücadeleler izlettiğini söylemek güç.  Normal sezonda alınan bu sonucun ardından yarı finalde KaBuM! eSports’u 3-2 ile geçen ekip finalde paiN Gaming ile karşılaştı. paiN kadrosunda brTT, Robo ve tinowns gibi bölgenin bilinen oyuncuları yer alıyordu fakat rakibini 3-1 mağlup eden INTZ Esports kupayı kaldırdı.

İstatistikler

INTZ’in normal sezonda çıktığı maçlar ortalama 32:01 sürdü. İlk kulelerin %52’sini yıkmayı başardı ve bunun yanında ilk kanların %48’ini aldı. Maç başına ortalama 12.8 skor alan ekip 12.5 kez skor verdi. Mavi tarafta 7 galibiyet 5 mağlubiyet alırken kırmızı tarafta 5 galibiyet 4 mağlubiyet gördü. Bireysel istatistiklerde Envy’nin %68.8’lik skor katkısı ön plana çıkıyor. Bu istatistikte Brezilyalı orta koridorun ardından %66.5 ile destek esA geliyor. Envy’nin normal sezonda en çok tercih ettiği şampiyon ise 7 maç ile Orianna.

Kilit Oyuncu

INTZ Esports’un en büyük silahı kesinlikle orta koridor oyuncusu Envy. Genelde Envy üstüne oynayan ekip Brezilyalı oyuncunun mekaniklerine güvenerek orta koridor etrafında oynuyor. Brezilya takımalrı da bu durumun farkında ve oyuncunun geri düşmesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Buna örnek olarak final serisinde paiN desteği esA’nın orta koridoru bol bol ziyaret etmesini öernek gösterbiliriz. Takımın şampiyona hazırlıkları için Çin’e gitmesinin ardından Envy’nin kısa sürede Elmas 2’ye çıktığını hatırlatmakta fayda var.

Son olarak alt koridor ikilisine de değinmekte fayda var. micaO bölgenin en tecrübeli oyuncularından bir tanesi. Bir brTT olmasa da daha önce birçok kez uluslararası sahnede boy göstermiş ve yıllardır ligde yer alıyor. Destek RedBert ise daha önce CBLoL ve BRCC de birçok kez boy göstermiş, 2019’da MSI’a gitmeye hak kazanmıştı.


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış